Zapomětlivý řidič – chudý řidič

Zapomětlivý řidič – chudý řidič

Také se vám stává, že stále něco hledáte? Většinou jsou to klíče, brýle anebo peněženka. Pokud zapomenete doma peněženku a zjistíte to u pokladny ve chvíli, když vám netrpělivá prodavačka podává paragon, pak je to sice nepříjemné, ale v podstatě se nic neděje.Jen tam asi nějakou dobu raději nechoďte, než na vás zapomene. Problém mají ale spíše zapomětliví řidiči.
policistka a policejní auto
·        Pokud je zastaví policejní hlídka, musejí mít u sebe bezpodmínečně tři doklady.
1)      Řidičský průkaz– jestliže ho zapomenete doma, máte problém. Hrozí vám totiž docela vysoká pokuta, která může dosáhnout až deseti tisíc. A k tomu zákaz řízení na půl roku až na rok. Horší je, jestliže jste se chopili volantu a žádný řidičský průkaz nevlastníte. Pak si připravte dvacet pět až padesát tisíc.
2)      Osvědčení o registraci vozidla– také se mu říká „malý technický průkaz“. Pokud ho z vás policista při kontrole nedostane, pak budete lehčí o deset tisíc a neusednete za volant půl roku až rok.
3)      Zelená karta– doklad o pojištění zodpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Jednoduše řečeno – povinné ručení. V tomto případě to není tak strašné. Bude vám stačit pouze patnáct set korun. Jiná situace nastává, pokud jste ho neuzavřeli vůbec. To se pokuta může vyšplhat až na čtyřicet tisíc.
dětské auto a chlapec

Ztráta dvanácti bodů – budete chodit pěšky

Pokud spácháte dopravní přestupek, musí s vámi někdo tuto situaci projednat. Jestliže se vše vyřeší blokovou pokutou, pak ztrácíte možnost odvolání se. V případě, že s vámi nikdo přestupek do jednoho roku od jeho spáchání neprojednal, pak se považuje za promlčený.
·        U bodového systému se má situace tak, že po ztrátě dvanácti bodů ztrácíte i řidičské oprávnění na jeden rok.
·         Aktuální stav si můžete zjistit na kterémkoliv Czech POINtu, na obecním úřadě nebo prostřednictvím on-line. To v případě, pokud máte soukromou datovou schránku.