Pro ženy, které se nedokážou rozhodnout

Pro ženy, které se nedokážou rozhodnout

Ženy, buďte své a neposlouchejte ty, které poslouchat nechcete. Stýkejte se s lidmi, se kterými se potkávat chcete. Nevyhledávejte situace, ve kterých se necítíte dobře. Vyhledávejte lidi, se kterými si rozumíte, ty, kteří vám dovedou nabídnout, co vy právě potřebujete. Zvěte na setkání známé, se kterými můžete sdílet své zážitky a zajímají vás jejich příběhy. V žádném případě nezvěte známé jen proto, že se to sluší a patří. Jasně, někdy si člověk nevybere a přikývne na setkání, aniž by přemýšlel. Ono to také nejde být neustále „ve střehu“. Proto nebuďte ve střehu, ale zkuste se řídit srdcem. Když si nejste jista, uchylte se někam stranou, zavřete oči a zeptejte se sama sebe, zda to takhle chcete. Zpočátku to bude možná těžké, ale dá se vypilovat.
holka a srdce

Začněte doma v klidu, když jste sama. Pomyslete na věc, o které se třeba nedokážete rozhodnout. Zklidněte se, zvolněte, pohodlně se usaďte. Můžete se obklopit vším, co máte ráda, měkkými polštáři, zapálit si vonnou svíčku, nakapat pár kapek vaší oblíbené vůně do aromalampy, obléci si volné příjemné oblečení, pustit si příjemnou relaxační hudbu a zaposlouchat se do ní. Posléze, když pocítíte klid, pohodlně se usaďte, nohy a ruce nedávejte křížem, neboť tak zabraňujete proudění pozitivní energie a zavřete oči.

Pomyslete na věc, o které se nedokážete rozhodnout.

Zeptejte se nahlas např. Chci jet na o víkendu na návštěvu k …….?

Odpovězte nahlas ANO a vnímejte, co říká vaše tělo. Buďte v klidu a jen se zavřenýma očima pozorujte co se děje u vás vnitru. Nic neměňte, neposuzujte, jen vnímejte. Můžete cítit příjemné mrazení, to na znamení, že chcete odjet, anebo také nemusíte cítit nic. Bývají to i velmi krátké pocity, netrénovaný člověk je zprvu nemusí ani zachytit.

Zklidněte se a zeptejte se znovu s tím, že si odpovíte NE a znovu prociťujte své pocity.

Pokud zavnímáte nelibé pocity, vaše NE se ozývá a nechce odjet na víkend.

Když budete tato „cvičení“ opakovat, můžete dojít až k tomu, že jen zavřete oči, optáte se a v mysli na vás zamrká již rovnou Ano nebo Ne.

Věřte, že to funguje, ale je třeba být ve spojení se svým tělem a vnímat své pocity.

V každodenním spěchu a stresu to možné nebude, ale až se dokážete zastavit, zklidnit, nedělat spoustu věcí najednou, chtít být sama sebou, možné to je.
listečky na tváři

Zkuste to. A dokážete to.

Naše tělo je velmi moudré, jen je třeba ho začít více poslouchat.

Odměnou vám bude snazší klidnější život plný radosti a budete tak potkávat méně a méně nepříjemností. Protože se jim budete umět ne vyhnout, ale nebudete je již přitahovat.

Krásné a sluncem prozářené dny J