Efektní a krásné kameny

Efektní a krásné kameny

Na našich zahradách vidíme často okrasné ostrůvky či zákoutí s keříky a stromky, které jsou obsypány voňavou mulčovací kůrou. Je to velmi hezký způsob, jak zabránit prorůstání trávy tam, kde si nepřejeme.
Mulčovací kůra má však velkou nevýhodu ve své trvanlivosti a poměrně vysoké ceně. Každoročně na jaře ji čerstvou, krásnou a voňavou nasypeme do našich okrasných políček, již během pár měsíců však chřadne, osychá a jaksi mizí. Napřesrok je nutné vše opět obnovovat, chceme-li si udržet hezký pohled na okrasné rostliny.
skalka s kamínky
Existuje také jiné řešení
Nejen mulčovací kůra však musí vyplňovat prostor kolem našich stromků, keřů, skalniček či květin. Starý dobrý nesmrtelný kámen nabízí řešení dlouhodobé a navíc mnohem pestřejší.
Kameny lze naprosto stejným způsobem upravit své okrasné zahrady, tedy zasypat jím ochrannou textilii, kterou si nepřejeme vidět. Kameny nemusíme každoročně dosypávat, jejich pořízení je také mnohdy levnější, než dřevěná kůra.
kameny a oblázky
Kromě toho lze u kamenů vybírat z různých typů a velikostí. Kameny seženeme za velmi nízkou cenu ve specializovaných prodejnách s kamenivem, kam si dojedeme třeba s přívěsným vozíkem a naložíme si na něj množství, jaké sami potřebujeme. Na výběr jsou jak různé druhy kačírků, tak také kameny jako granit, serpentinit, dolomit, žulové valouny, kamenná kůra, lomový vápenec, kvarcit, křemenec a další. Nechybí zde ani různě velké valouny jako solitéry, které ještě více zahradu ozvláštní.
světlé kamínky
Ať už vysypáváme malý ostrůvek okolo pár keříků, nebo tvoříme velkou skalku, vždy je to projekt, který si přejeme udržet krásný po dlouhá léta. Právě díky kamenům, jež se dají kombinovat v různých odstínech, tvarech i velikostech, se nám splní přesně to, po čem toužíme. Povětrnostní vlivy vzhled kamenů, a tedy i naší zahrádky, nijak neovlivní a prvotní investice bude také tou poslední.