Finanční nezávislost

Finanční nezávislost

Co pro vás znamená finanční nezávislost? Pro většinu lidí znamená to, že se nemusí ohlížet na peníze. Mohou si vše dovolit, neomezovat se a nemají žádné dluhy. Finanční nezávislost je určitě hezká věc. Lidé, kteří mají takové štěstí, že nemusí řešit peníze, jsou šťastnější. Mohou si dovolit to, co chtějí, jezdit na všechny možné dovolené a užívat si života. Dokonce mohou mít i lepší zdravotní péči? Proč? Mohou si totiž zaplatit špičkové kliniky a ošetření.
balíčky bankovek 
Jak dosáhnout finanční nezávislosti?
 
Je to složitá otázka. Lidé se snaží dosáhnout této nezávislosti různými způsoby. Někteří investují na burze a mají štěstí, daří se jim a užívají si. Další lidé investují do nemovitostí. Nemovitosti jsou dobrou volbou. Někteří lidé si vezmou hypotéky a následně byty pronajímají, to je dobrá volba. Lidé potřebují bydlet stále a pronajímání bytů je vlastně určitá renta. I když člověk splácí hypotéku, tak nájem splatí splátku hypotéky a má peníze navíc. Někdo se snaží podnikat v různých oborech a daří se mu a vydělává. Říká se dokonce, že peníze jsou všude kolem nás a je jen na našem rozhodnutí, jestli si peníze vezmeme nebo ne. Nemyslím si, že by to bylo tak jednoduché, jak se někdo snaží říci. O co lepší by bylo, kdyby každý člověk měl tolik peněz, kolik potřebuje. Ještě existuje varianta, kdy si můžete odkládat peníze například na spořící účet. Nicméně spořit budete zřejmě hodně dlouhou dobu a možná si peněz užijete v důchodu. Můžete mít klidně i několik prací a možná si opravdu vyděláte pěkné peníze, ale co zdraví.
 mince na dokumentech
Finance jsou v dnešní době jsou opravdu důležité. Je otázka, zda lidé, kteří mají mnoho peněz jsou opravdu šťastní. Peníze jsou takové pozlátko, ale často jsou takoví lidé i nešťastní, protože nemají přátele nebo je mají jenom kvůli penězům. Návod na to, jak být bohatý neexistuje. Každý jde svou cestou a snaží se žít, jak potřebuje. Nicméně je dobré snažit se o to, aby financí bylo co nejvíce. Když už nic, tak si alespoň odkládejte nějaké peníze stranou na nějaký spořící účet. Budete mít nějakou finanční rezervu nebo peníze, které můžete využít pro splnění nějakých svých snů. Přeji všem mnoho šťastných dnů a ať se finančně jen daří!