Suchá vína jsou nejlepší

Suchá vína jsou nejlepší

Pokud se řekne slovo víno, můžeme si pod tímto pojmem dvě různé věci. Buďto víno hroznové, jakožto ovoce, to si představí vždycky děti. Určitě na dotaz, chceš víno?, si nebudou představovat, že jim nalijete sklenici. Zapřisáhlí abstinenti si také asi přestaví ten hrozen, ale většina z dospělců má jednoznačně představu sklenice s lahodným mokem. Nicméně obě představy spolu stejně velice těsně souvisí. V našich zemích se víno určitě staví na druhou příčku, co do množství konzumace alkoholických nápojů. Předčí ho pouze pivo, ale čím víc třeba půjdeme v Evropě na jih, tak se poměr už obrací a prim hraje jednoznačně víno.

víno

Vinná réva se pěstuje na slunných svazích, na vinicích, takže samozřejmě jižní země mají i daleko lepší dispozice k pěstování vinné révy a tudíž i k výrobě vína. Víno je nápoj lahodný a většinou nám doplňuje nějaký dobrý a sváteční pokrm. Také se víno popíjí na svátečních událostech, svatbách, třídních srazech nebo jen při posezení s kamarádkami. Kromě toho, že víno máme bílé a červené, tak vína pochopitelně dělíme i podle jiných aspektů. Nejpodřadnějším je víno, kterému se dříve říkalo stolní, je to víno nejnižší cenové kategorie a je povolováno jejich umělé doslazování, takže se může stát, že konzumentovi způsobí nepříjemný bolehlav.

hroznové víno

Tato vína jsou určena k takové běžné spotřebě. Budeme se tedy raději poohlížet po vínech kvalitnějších, která si dáme spíše slavnostně, k nějaké mimořádné události a jejich chuť si opravdu užijeme a vychutnáme. Podle počtu gramů zbytkového cukru dělíme vína na suchá, polosuchá, polosladká a sladká. Suchá vína Iwc-club mají nejmenší podíl tohoto zbytkového cukru, což činí maximálně 4 g na jeden litr. Při konzumaci těchto suchých vín nejsme tolik ohroženi tak zvanou kocovinou, právě proto, že obsahují nejmenší podíl zbytkového cukru. Takže se pojďme už podívat na konkrétní nabídku těchto kvalitních suchých vín a některé si objednat, určitě vás čeká brzy nějaká oslava, při které láhev otevřete.