Rozvíjejte obrazotvornost vašich dítek! Vyplatí se to jim i vám…

Rozvíjejte obrazotvornost vašich dítek! Vyplatí se to jim i vám…

Myslíme na kreativitu vašich dětí a nabízíme vám omalovánky k vytištění zdarma! Nebudete litovat, protože pro vás máme obrovskou nabídku témat. Mají vaše děti rády zvířátka anebo mají své oblíbené filmové či pohádkové postavičky? Dívky se shlížejí v Barbie anebo váš synek upřednostňuje auta všeho druhu? I to vše vašim ratolestem nabízíme. Ale pozor, kreslit nemusí jen dítka, ale i dospělí, kteří při tomto druhu zábavy mnohdy relaxují.

dítě vybarvuje omalovánky

Co dokážou pastelky
Vezmete pastelku do ruky, vyberete si například nějaký vzor tajuplné mandaly a jen co se pastelkou dotknete papíru, ruka se vám sama rozjede. Nechte ji samovolně kreslit, nezapojujte hlavu a i barvy volte intuitivně. Nedívejte se na obrázek, jak by měl vypadat, ale jak to cítíte vy.

Po dokončení díla se pak na vybarvený obrázek mandaly zadívejte a všímejte si, jaké jste používali barvy. Pokud převažuje černá, patrně máte velké starosti a je vhodné popřemýšlet o tom, co vás trápí a začít problém poodhalovat a řešit. Převažuje žlutá? Pak gratulujeme, protože vaše duše je rozzářená a svítí do dáli. Dobrou zprávou je i přemíra fialové barvy, to je barva duchovní a značí o vaší rovnováze mysli i duše. Patrně se nacházíte právě v harmonickém období. I toto vám pastelky mohou prozradit. Nejsou to jen obyčejné dřevěné tužky s barevnou tuhou.

omalovánky pro dospělé i pro děti

Kreslení vám zprostředkuje pohled na sebe sama
Vy se dokážete přes kreslení a vybarvování podívat do vaší duše – jak se zrovna cítíte a také vám tato „práce“ může být i určitou formou meditace. A to proto, že se alespoň na okamžik kreslení ztišíte, zklidníte a ukrojíte si alespoň kousek času pro sebe. Nevnímáte svět, jste tu jen vy a mandaly, pastelky a vaše cítění. Zkuste být zase alespoň někdy dítětem a ponořte se buď sami, nebo s vašimi dětmi do kreslení a budou to být omalovánky, které si jen vy sami vyberete.