Psyllium a jeho účinky na organismus – upravuje zažívání i napomáhá hubnutí

Psyllium a jeho účinky na organismus – upravuje zažívání i napomáhá hubnutí

Vláknina je pro tělo nesmírně důležitá, myslíte si, že jí přijímáte v dostatečném množství? Pokud vás trápí zažívání, být tomu tak nemusí. Zkuste psyllium.

Psyllium a jeho účinky na organismus – upravuje zažívání i napomáhá hubnutí

Psyllium neboli jitrocel vejčitý – indický, je čistě přírodní a ve vodě dobře rozpustná vláknina. Jelikož má schopnost na sebe vázat velké množství tekutin, ulevuje střevům při zácpě, pomáhá ale i při nadýmání nebo průjmech. Jeho užití je vhodné i při shazování přebytečných kilogramů, protože dokáže na dlouho dobu zasytit. Preventivně pak chrání před rakovinou tlustého střeva a umí toho ještě mnohem více. Užívat jej mohou dospělí i děti. Právě děti na zácpy také trpí, stejně jako dospělí. Ulevit si můžete snadno a rychle.

pexels-photo-3963086

Zácpa a jak se jí vyhnout

Psyllium umí vyřešit akutní problémy, stejně tak ale působí i preventivně. Nejvíce pomáhá se zažíváním, které je ohroženo právě při nedostatečné konzumaci vlákniny. Tu si ve stravě ale hlídá jen málokdo, pokud nám vláknina chybí, zažívací obtíže se vždy dříve nebo později dostaví. Zácpu zná každý z nás a všichni moc dobře víme, o jak nepříjemný problém jde. Se zácpou se dá bojovat, a právě jitrocel indický si s ní umí skvěle poradit. Užívat jej můžete preventivně, pokud ale potřebujete ulevit okamžitě, určitě na něj také vsaďte. Vždy je to lepší cesta, než když vsadíte na projímadla z lékárny. Kromě zácpy bojuje ale také s průjmem nebo nepříjemným nadýmáním. Při dlouhodobém užívání navíc psyllium funguje i jako účinné prebiotikum.

Ochrání i srdce a pomůže vám zhubnout

Tím ale jeho účinky ani zdaleka nekončí. Postará se také o zdraví a kondici vašeho srdce, doporučuje se užívat osobám trpícím cukrovkou a uleví i při hemoroidech. Osvědčené účinky má také při redukčních dietách. Psyllium totiž dokáže skutečně na dlouho zasytit, vyvolá pocit plnosti a tím pádem toho i méně sníme, což vede k celkové redukci hmotnosti.

pexels-photo-416528

Vždy je nutné psyllium hodně zapít vodou, vláknina tohoto typu se musí vždy dostatečně zapít, aby mohla začít účinkovat. Co se týče užívání, každý si musí přijít sám na to, co mu vyhovuje. Po nasypání do vody, mléka či čaje je potřeba počítat s tím, že vznikne hmota, kterou je nutné okamžitě vypít a poté znovu zapít sklenicí vody. S tím ale může mít mnoho lidí problém, jinak je možné jitrocel indický vmíchat také do jídel, zejména do kaší. Dnes se dají ale pořídit i tobolky, které se jednoduše polknou a zapijí vodou.

Ulevte si snadno a rychle a hlavně přírodním způsobem. Navíc tak posílíte své zdraví a dostanete se do kondice.