Kdy banka žádost o úvěr zamítne?

Kdy banka žádost o úvěr zamítne?

Je dobře, že se stále zvyšuje počet lidí, kteří se chtějí osamostatnit a pořídit si tak vlastní bydlení. Jenže ceny nemovitostí každoročně nekontrolovatelně rostou, hypotéky musí být vyšší a mnohdy je zapotřebí se zadlužit na několik desítek let s vidinou, že možná jednou budeme doma opravdu vlastním pánem. Je potřeba také vzít na vědomí, že při zástavě nemovitosti, což je v případě hypotéky běžná praxe, může dlužníka věřitel o jeho nemovitost kdykoliv připravit. Ještě než se ale uvážeme ke splácení na několik let dopředu, musíme hypoteční úvěr vůbec získat. Celá řada lidí si před vstupem do banky jistě v hlavě pokládá stejnou otázku: „Dosáhnu na hypotéku Fahd.cz?“

nový domov

Hypotéka má s běžným spotřebitelským úvěrem pramálo společného. Zatímco i s relativně malým příjmem lze dosáhnout na běžný spotřebitelský úvěr, v případě hypotečního úvěru už to bohužel tak snadné není. Nástrah pro žadatele je celá řada a i když je všechny zdárně obstojí, přesto vstupuje do neznámého boje často s nejistým výsledkem.

Pracovní smlouva dokáže hodně napovědět

Jedním z hlavních kritérií většiny bank je pravidelný měsíční příjem, který lze snadno doložit pomocí pracovní smlouvy na dobu neurčitou. Jenže ne každý žadatel může své příjmy doložit. Pro banku je takový žadatel často s červeným vykřičníkem. Jak může někdo pravidelně splácet, když nemá de facto z čeho.

čtení smlouvy

Občas se však můžeme dostat do situace, kdy peníze zkrátka potřebujeme. Ocitneme se v svízelné finanční situaci nebo nás překvapí nečekané výdaje. V takovém případě je na čase sáhnout po nebankovním sektoru. Nebankovní společnosti na takové žadatele čekají s otevřenou náručí. Na spotřebitelský úvěr nebo dokonce ten hypoteční tak můžou dosáhnout i ti, kteří by za jiných okolností v bance neuspěli. U nebankovních úvěrů je ale zapotřebí počítat s vyšší úrokovou sazbou než je tomu u těch bankovních.