Krásná Akita Inu bude stát nějaké ty peníze

Krásná Akita Inu bude stát nějaké ty peníze

Existuje mnoho ras psů, z nichž některé rasy jsou oblíbenější, některé naopak méně. Pokud však existuje plemeno, respektive skupina plemen, která jsou stále oblíbenější, pak to jsou zcela jistě plemena japonského původu. Mezi taková plemena patří i Akita Inu. Tohle plemeno se stalo oblíbeným v České republice z mnoha důvodů. Lidé si jej pořizují například proto, že jde o netradiční plemeno, pokud jde o Evropu, ale dále také díky povaze, která je zkrátka svým způsobem specifická. Oblíbenou vlastností je u tohoto plemena vyrovnaná a klidná povaha, která však má tendence přerůstat do agresivity, a to zejména vůči ostatním psům. Je proto třeba myslet na to, že tohle plemeno vyžaduje velkou péči, aby se z psa stal mazlíček, nikoliv přítěž.

Pes s radostí

Na kolik tohle plemeno přijde?

Pokud jste zastánci chovných stanicí, pak vás nikterak překvapí skutečnost, že Akita Inu cena není zrovna nízká. Je to dáno poměrně složitým odchovem, kterému je nutné věnovat opravdu velkou péči. Není proto možné očekávat, že byste si mohli pořídit celou smečku těchto psů, neboť by vás to stálo mnoho peněz. Kromě toho byste se také zbláznili z výchovy, která by byla neuvěřitelně složitá. Jestliže vás však zajímá právě cena této rasy, je možné očekávat částky okolo 15000 až 25000 Kč.

Spokojená akita

Pokud vám to připadne mnoho peněz, je třeba si uvědomit, že získáváte psa, který nejenom, že vychází z chovné stanice, ale také má zdravé rodiče, a jeho odchov je realizován velmi příznivým způsobem z morálního hlediska. Chcete-li ušetřit, cestu si jistě najdete, avšak je třeba myslet na to, že nepůjde o příliš morální způsob chovu zvířat.

Je lepší do domácího mazlíčka zainvestovat a vědět, že půjde o kvalitní kup, kterého si budete v budoucnu velmi vážit. Nebude vám zkrátka lhostejný osud tohoto čtyřnohého mazlíčka, neboť si pořídíte nového člena rodiny.