Poslouchejte hudbu online!

Poslouchejte hudbu online!

Pryč jsou doby, kdy jsme si za velké peníze v různých obchodech s deskami, kazetami či cédéčky kupovaly hudbu našich oblíbených autorů, ať už šlo o klasiku či moderní hudbu. V této době máme mnohem jednodušší cestu, jak si pořídit album svého oblíbeného autora. S přibývající možností využití internetu a hlavně dostupností sítě k připojení, jsme si navykli také poslouchat hudbu v mobilu či v autě nejen z rádia, ale také z různých online dostupných sreamovacích serverů.
Mezi přední služby tohoto typu se řadí Apple Music, Google Play, Deezer a například SoundCloud. Je jich samozřejmě více, všichni dobře známe i YouTube a další služby.
barevné noty
·         O co vlastně jde?
Jedná se o služby, které nabízí možnost streamování či podcating hudby od nasmlouvaných vydavatelství, jako jsou například Sny, EMI, Warner Music Group a třeba také Universal. Tyto služby je dostupné  u nás v západní Evropě, v Severní i Jižní Americe a Oceánii.  V aplikacích takových služeb můžete poslouchat hudbu, jakou si vyberete. Můžete vyhledávat podle interpreta, alba, skladby či si vytvářet vlastní play listy a složky.
·         Varianty využití služby se liší?
Samozřejmě jsou varianty těchto služeb, které máte v rámci registrace zdarma. Můžete pak poslouchat třeba jen určité skladby a nebo skladby v nižší kvalitě. Pokud pak pořídíte placené členství, máte možnost poslouchat hudbu bez omezení a ve vyšší kvalitě. Kromě toho pak máte možnost využívat služby bez dalších reklam a u některých těchto poskytovatelů také offline.
·         Vadí někomu služba?
Posluchačům rozhodně ne. Kdo totiž jednou vyzkouší přístup k jakékoli hudbě za pár korun měsíce, pakliže se jedná o nadšeného posluchače hudby, který má plné zuby komerční hudby v rádiu, nechce již měnit a k rádiu se uchyluje pouze výjimečně.
logo spotify
Máme tu pak však několik umělců, kterým vadí právě toto streamování hudby, neboť si posluchači pak již nemají potřebu kupovat celá jejich nová alba či singly, ale naopak si vybírají jen to, co je baví a měsíční poplatky pak neudělají pro tyto umělce tak velké příjmy, jako klasický prodej alb a singlů.