Což půjčku refinancovat?

Což půjčku refinancovat?

Člověk si někdy chce a někdy také přímo potřebuje půjčit peníze. Nemá zkrátka dostatečné finanční prostředky na to, aby ze svého zaplatil to, co chce nebo musí mít, a tak svou tíseň vyřeší tímto způsobem. A je pochopitelné, že když už si nějakou půjčku bere, volí tu, která je pro něj ta nejvýhodnější. Aby za ni nemusel přeplatit víc, než je nezbytně nutné, a aby mu tato nepůsobila ani jiné těžkosti.

Dotyčný si v dané chvíli vezme půjčku, která je ta pro něj nejlepší. Uspokojí svoje potřeby a pak mu už nezbývá nic jiného než po určitou dobu splácet tak, jak bylo dohodnuto.

Jenže co když poté, co už nějakou dobu splácí, zjistí, že už ona půjčka, již si zvolil, nejvýhodnější není? Co když se u ní po době fixace zvedl úrok nebo co když se objevila na trhu i jiná, a ještě dokonalejší nabídka?

britské libry

Čistě logicky by se dalo říci, že má takový člověk jednoduše smůlu. Nevýhodnější půjčku už si přece vzal, zavázal se, že akceptuje její podmínky, a proto už by u ní měl setrvat. Jenže ono to tak nemusí vždy být. A sice ve chvíli, kdy je někomu takovému umožněno refinancování hypotéky.

Co to vlastně pro dotyčného znamená? Co je to to refinancování?

Jedná se vlastně o to, že si člověk může v určité chvíli požádat o onu novou, výhodnější půjčku. Ale ne s cílem získat ještě další peníze navrch a dlužit ještě víc, ale proto, aby novou půjčku použil k úhradě půjčky dosavadní.

dvacet liber

Někdo takový prostě získá výhodnější půjčku, s jejíž pomocí předčasně splatí tu dosavadní, dnes už nevýhodnou, a změna k lepšímu je u konce. Následně už takovému člověku zbývá jenom splácet onu půjčku novou, jejíž předností mohou být třeba nižší úroky, vhodnější doba splácení a výše splátek a podobně.

Refinancování tedy dává dlužníkům za určitých okolností možnost si polepšit, vyměnit horší půjčku za lepší. A je-li tu ta možnost, proč by se nevyužila?