Autodílna pro náročné zákazníky

Autodílna pro náročné zákazníky

Vůbec nezáleží, zda je servis automobilů pouze váš koníček, kterému se věnujete ve volných chvílích nebo jste z řad zkušených automechaniků. Pořídit si vlastní autoservis je snem řady mužů, kteří automobily ve svém okolí neustále opravují, vylepšují, rozebírají a následně zase skládají. Konkurence v tomto odvětví je však neúprosná, je tedy zapotřebí neustále zkvalitňovat své služby a rozšiřovat svou sbírku vybavení. Jak tedy na vlastní autoservis? Co je potřeba zařídit a jak by měla práce vypadat, abyste o ní mohli říci, že vás naplňuje?

Jak se k domácí autodílně staví zákon?

Otevřít si vlastní autodílnu není jen tak, je zapotřebí splnit několik zákonem daných podmínek. V první řadě je zapotřebí najít prostory, které odpovídají všem stavebním, bezpečnostním a hygienickým normám. Budova musí být také schválena za podobným účelem, za kterým bude následně používána dle platného stavebního zákona. Provozovna musí být také odpovídajícím způsobem označena. Za celý provoz je následně zvolená odpovědná osoba, která dohlíží na bezproblémový chod.

oprava podvozku

Zákon už nijak více nespecifikuje nářadí a další vybavení autodílny. Je tedy na samotném uvážení a finančních možnostech provozovatele, do čeho se rozhodne zainvestovat. Základní vybavení asi není potřeba zkušeným automechanikům složitě představovat, pojďme se ale společně podívat na méně známé vybavení, které do značné míry dokáže ušetřit práci.

  • Myčka kol

chemické prostředky

Musíte seřídit kola, tak jistě víte, že bez důkladného očištění se vám to nepovede. Samozřejmě kolo můžete umýt i ručně, ale myčka kol dokáže výrazně ušetřit čas i námahu. Dnešní myčky navíc myslí i na ekologii, kola tak lze snadno umýt i bez použitý chemických přípravků.

  • Mobilní pískováčka

Mobilní pískováčky jsou nepostradatelnými pomocníky nejenom v automobilovém průmyslu. Odřený lak nebo zrezivělá karosérie? Pro mobilní pískovačku žádný problém.