Cesta luxusním vlakem

Cesta luxusním vlakem

Domníváte se, že cestování vlakem je v současné době spíše pro ty sociálně slabší? Jste na velkém omylu. Velmi bohatí lidé milují cestování vlaky. Samozřejmě to nejsou jen tak ledajaké vlaky. Pojďme si ty nejluxusnější vlaky, s nimiž jde cestovat po světě, představit.
modrý vláček
1.      Belmond Andean Explorer, Peru– projet po dávném místě inků v luxusním vlaku v Jižní Americe rozhodně je úžasný zážitek.
2.      Train Suite Shiki-Shima, Japonsko– vlak, jehož vybavení je v duchu japonské kultury, Vás zaveze do velmi vzdálených míst japonského venkova.
3.      Presidential Train, Portugalsko– můžete se projet vlakem, který byl vyrobený v roce 1890 pro krále Karla I. a nedávno zažil reinkarnaci. Na palubě vaří michelinští šéfkuchaři.
4.      Maharajas´Express, Indie– dopřejte si luxusní čtyř až osmidenní jízdu luxusním vlakem po indických památka.
5.      Orient-Express, Evropa– nejslavnější ze všech luxusních vlaků. Interiér ve stylu art deco odráží různé styly podle měst, ve kterých zastavuje.
6.      Blue Train, Jižní Afrika– Cesta z Pretorie do Kapského Města trvá 31 hodin. V průběhu celé cesty se můžete spolehnout na skvělý servis, například si nechte do kupé přinést kaviár a šampaňské.
7.      The Ghan, Austrálie– souprava z roku 1929 Vás odveze na čtyřdenní cestu australskou přírodou. Ve vlaku můžete ochutnat například klokaní speciality.
8.      The Canadian, Kanada– tři dny luxusní cesty přes úchvatnou horskou přírodu, která se rozprostírá mezi Vancouverem a Torontem. Zážitek umocňují prosklené stropy, díky čemuž se můžete ještě více kochat panoramaty.
lokomotiva na mapě
9.      El Transcantabrico Gran Lujo, Španělsko– pokud chcete zažít ten nejluxusnější hotel na kolejích, dopřejte si tuto osmidenní cestu ze Santiaga de Compostela do San Sebastianu.
10.  Golden Eagle, Rusko a Mongolsko– cesta Transsibiřskou magistrálou láká mnoho cestovatelů. Vede z Moskvy do Vladivostoku a trvá 14 dní, kdy se budete kochat nádhernou krajinou.


Nezařazené