Výhody rodičovství před třicítkou

Výhody rodičovství před třicítkou

Je vám něco málo přes dvacet a biologické hodiny zatikaly mnohem dříve než ostatním párům. Rozhodně to nevadí, nejste divní. Mít děti v mladém věku přináší spoustu výhod, které vaši zatím bezdětní vrstevníci nezažijí.
Jedna malá rada na začátek – zvažte své finanční i psychické možnosti. Dítě by se mělo v ideálním případě narodit do láskyplného prostředí, kde jej oba rodiče bezmezně milují. Uvědomte si, jestli jste na to připraveni. Na druhou stranu ale nečekejte zbytečně, cítit se připraveni asi nebudete nikdy.  
těhotná a partner
Nemáte zajeté stereotypy
Páry, které spolu 15 let chodí a z toho 10 let žijí, už mají určité stereotypy, jinak řečeno svou pohodu, svůj klid, své zvyky, které nový človíček stoprocentně rozbije. Zvykat si na novou životní situaci tak pro ně bude nesrovnatelně těžší než pro mladší, flexibilnější pár.

Jste na tom fyzicky lépe
Těhotenství i porod je pro tělo zátěž, se kterou si mnohem lépe poradí v nižším věku. Za to budete vděčná zvláště, pokud plánujete početnější rodinku. Také nedostatek spánku, péče o děti, neustálé shýbání, zvedání, v pozdějším věku dobíhání dětiček se lépe zvládá, když je tatínkovi 25 a ne 50.
pusinka od mámy
Nižší životní standart zvládnete lehčeji
Děti stojí peníze. Ne tolik jako každý straší, ale stojí dost. V mladém věku je pro vás jednoduší se uskromnit a odpustit si drahé nákupy, nákladné vybavení bytu nebo luxusní dovolené. Opustit svůj standart ve 35 tak jednoduché nebude.
Ve 40 jste opět svobodní
Platí jednoduchá rovnice – čím dříve si děti pořídíte, tím dříve se jich zase zbavíte. Zatímco vaši přátelé budou ve čtyřiceti obíhat karnevaly, předehrávky a dětské dny, vy si zajdete do restaurace nebo zaletíte na víkend do Paříže.
Nepřerušená kariéra
Tato výhoda se týká především žen. Vaše kamarádky děti, někdy i s těžkým srdcem, odkládají, aby rozjely kariéru, do které se ovšem po dětech budou vracet velmi složitě. Vy po třicítce sice pravděpodobně začnete od nuly, ale můžete kontinuálně stoupat a své pracovní cíle nepřerušovat.
foto rodinky
Lépe dětem porozumíte
Není to pravidlem, ale dá se předpokládat, že vzhledem ke krátké době, která uplynula od vašeho dětství, budete mít ke svým dětem blíže. Budete schopni lépe pochopit jejich problémy a je dost možné, že pro ně bude snadnější se vám svěřit.
Mít děti je dobrodružné, vyčerpávající, úžasné! Nebojte se toho.


Nezařazené