Posílení imunity: Buďte v kontaktu s přírodou.

Posílení imunity: Buďte v kontaktu s přírodou.

Síla přírody

Člověk se přírodě čím dál více vzdaluje. Jen si společně projděme běžný všední den. Ráno se nasnídáme, nasedneme do auta či MHD a vyrazíme do práce (do kanceláře, či fabriky). Oběd sníme někde v jídelně, po práci uděláme rychlý nákup. Zaparkujeme před obchodním domem, nebo uvnitř něj, proběhneme mezi regály, skočíme do auta a hurá domů. Doma uvaříme večeři, poklidíme, uděláme s dětmi úkoly a někdy stihneme i zprávy v televizi. Za celý den netrávíme venku na čerstvém vzduchu víc než pár minut. Obzvláště teď v zimním období se nám na žádné procházky nechce. Ale věřte tomu nebo ne, pobyt na čerstvém vzduchu má blahodárný vliv na náš organismus. Zkuste si najít alespoň půl hodiny denně a vyčistit si na čerstvém vzduchu nejen hlavu.

To je zima

Další metodou, jak rozproudit svojí imunitu, je otužování. Ideální je začít v létě, to vám chladnější sprcha nebude dělat takový problém, jako v zimě. Začněte pozvolna a sprchujte se studenější a studenější vodou. Pokud chodíte ven, oblečte si na sebe pár lehčích vrstev a pohybujte se rychleji. Zahřejete se a nebudete mít zpocené tričko.

sauna_jako_lék

Můžete navštěvovat bazén a dopřát si i saunu. Tělo se prohřeje a budete se cítit lépe. Našemu organismu prospěje i pobyt na horách, který dodá nejen vašim tvářím zdravou barvu.

Přírodní přípravky

Určitě je potřeba doplňovat vitamín C. Pokud nejste zastánci tabletek, můžete jíst čerstvé ovoce a zeleninu, ve které ho je dostatek. Na sezonu chřipky se ale můžete připravovat už během roku, protože si můžete vyrobit domácí med či sirup plný vitamínů. Na jaře začněte pampeliškovým medem či bezovým sirupem nakliceno.cz.

bezový_siru

V létě si natrhejte mátu a společně s citronem z ní můžete udělat například šťávu. A na podzim natrhejte šípek, z kterého vykouzlíte výborný pečený čaj v kombinaci s malinami, ostružinami či rybízem nebo jablky, bude luxusní. A žádná chřipka vás letos neporazí.