Pohádka o elektřině

Pohádka o elektřině

… se stalo něco hrozného a nečekaného. Padla rána, blýsklo to a všechna světla zhasla. Všude se rozlehla tma a ticho, rušené jen výkřiky strachu, hrůzy a beznaděje. Beznaděj byla slyšet ze všech domácností, výrobních podniků, obchodů, z ulic i zdravotnických zařízení. Všichni zmateně pobíhali sem a tam, bezúspěšně hledali svíčky a zapalovače. Rozléhala se na vše zkáza. Z ledniček a mrazáků tekla voda a maso se v nich kazilo, nedopečená pečeně se nedala jíst, napůl upečená buchta splaskla a hospodyňky byly nešťastné. Ve výrobních podnicích si vedení trhalo vlasy, protože věděli, že výpadek přijde draze. Obchodníci na tom byli stejně, protože v jejich obchodech byla tma, lidé vybíhali i se zbožím bez placení, systém EET byl bez života…
plazmová zeměkoule

Ale v tom neštěstí a zkáze způsobené stromem padlým na elektrické vedení, byli i o mnoho šťastnější jedinci. Ty totiž měli za ušima a včas si pořídili chytrou mašinku, které se říká elektrocentrála.
samostatná žárovička
A toto šikovné zařízení poháněné naftou vytvořilo pro ty chytré domácnosti, výrobní podniky i obchodníky dostatek elektřiny až do té doby, dokud opraváři neopravili celé elektrické vedení. U nich pokračovaly bujaré večírky, hudba z počítače hrála, barevná světýlka blikala, ledničky a mrazáky dál fungovali, pračky praly, trouby pekly, chytří obchodníci mohli dále prodávat své zboží a chytří majitelé výrobních podniků neutrpěli žádné ztráty.
blesk v bouřce

Buďte také chytří, vyhněte nezbytečným komplikacím a včas si pořiďte tohoto pomocníka k nezaplacení, který nezabere příliš místa, ale při výpadku elektrické energie si díky němu budete moci žít dál nerušeně tak, jak jste zvyklí. Pomocník jménem elektrocentrála vše zachrání, i Vaše děti se nebudou bát náhlé tmy, ženy nebudou nadávat při vyhazování zničených surovin a obchody půjdou dál. Neváhejte, navštivte stránky prodejce a z pohodlí domova si pořiďte svou výhru.