Online nakupování a jeho úskalí

Online nakupování a jeho úskalí

Znáte to, jdete do obchodu a chcete jednu určitou věc. Po chvilce zjistíte, že je v nabídce několik druhů, ale pořád máte pocit, že to není to pravé ořechové. Po pár hodinovém procházení obchody a pomalém hroucením z toho, že Vám nic nepadlo, to zakončíte rychle na jednu kávu a dort a jdete domu vlastně s prázdnou. To je hlavní výhoda nákupu zboží online. Vše vidíte hezky před sebou a snadno si vyberete. Navíc, když jste si jisti, že chce například zelené tričko, jednoduše zvolíte filtr s barvami na zelenou a zobrazí se vám jen zelenkavé výsledky.
tři monitory
Na co si je ale vždy důležité dát pozor jsou rozhodně velikosti. Obzvlášť když nakupujete z čínských e-shopů. Vždy si přeměřte své míry v nabízené tabulce velikostí! Právě u těch asijských stránek se stává, že je nutno si koupit velikost větší, než jste normálně zvyklí z našich obchodů.
Další velmi důležitou věcí je počítat s poštovným. Jestli nakupujete více kusů jednoho typu výrobku, je pro Vás kolikrát jednoduší objednat jej každý zvlášť. Obchodníci totiž často nabízejí takzvaně „Free shipping worldwide“ – tedy poštovné zdarma pro celý svět, ale jestliže Váš balík přesáhne určitý rozměr bude Vám poštovné naúčtované a někdy není úplně malé částky…
Před tím než si objednáte z nějakého cizího e-shopu je dobré si zkusit najít nějaké recenze od předešlých zákazníků. Kolikrát jsou recenze uvedeny i přímo u produktů a můžete tam nalézt i autentické fotografie od lidí, kteří si již danou věc koupili.
zadávání pinu
Když se naučíte si těchto pár základních bodů ohlídat, může Vám online nakupování ušetřit spoustu času a Vy ho tak můžete využít mnohem efektivněji, než nekonečným brouzdáním v obchodních domech. Plno obchodů má i svůj e-shop (hlavně známé obchodní řetězce jako je HM, Reserved, atd…) takže si zboží můžete nechat zaslat na kamenný obchod. Ušetříte na poštovném, a pak jen jednoduše vyzvednete zboží bez zbytečného zdržování.