Nemoc nechodí po horách, ale po lidech

Nemoc nechodí po horách, ale po lidech

Některé příznaky ale přehlížíme, vždyť je to banální záležitost. A tak se zanedbávají první příznaky i vážnějšího onemocnění. Samozřejmě, že pak je mezi lidmi zase extrém, kdy s každou hloupostí se běží k lékaři nebo na pohotovost, nemluvě o přivolané záchranné službě, nejlépe v nočních hodinách. Na druhou stranu, pokud pro nás banální záležitosti trvají delší dobu, bude na místě se objednat u lékaře a svůj stav s ním zkonzultovat. Případné odběry krve nebo další odborné vyšetření poskytne informace o skutečném stavu nebo odhalí problém.
bolest pod žebry.jpg

I malý nemocný orgán může skolit

Kdo by čas od času nezažil nadýmání, plynatost nebo větry. Většinou se za tím ukrývá špatně složený jídelníček. Dochází k němu v podstatě, když se potrava dostane do tlustého střeva a tam ji začnou rozkládat bakterie. Zde se uvolňuje chemický proces a dochází k této nemilé a nepříjemné situaci. Ovšem nemusí se jednat o špatně sestavený jídelníček a nekvalitně namíchanou stravu, mohou za tím stát i jiné problémy a daleko těžšího kalibru. Onemocnění jícnu, zánět žaludku, vředy, žlučník, játra, střeva nebo i onemocnění slinivky břišní, které dokáže pěkně složit bolestí na kolena. Je to sice malý orgán, ale umí velké věci.
měření tlaku u lékaře.jpg
Mnoho lidí ani neví, že ji v těle nosí, pokud se sama neozve a nezpůsobí různé problémy. Její onemocnění můžeme mít na svědomí i my sami, například ukazuje hned na několik našich neřestí.
Jak funguje a kde se nalézá
– Je uložena pod brániční klenbou mezi žaludkem a velkými břišními cévami.
– Ústí do části dvanácterníku, zde se setkává s natrávenou stravou ze žaludku.
– Její úkol je zde správné trávení a přeměna potravy v důležité živiny.
– Štěpí cukry, složité tuky a bílkoviny.
– Je důležitou žlázou s vnitřní sekrecí, především díky sekreci inzulínu, dále pak i jiných hormonů.
přístroj ct.jpg
Onemocnění je bolestivé a mnohdy se pak projeví diabetes nebo dokonce i nádorovité onemocnění, kde bohužel se jedná o velmi závažnou nemoc. Pokud bolesti trvají delší dobu, je vhodné navštívit lékaře.