Korálkování

Korálkování

Nemůžete najít vhodný doplněk k novým šatům? Ráda byste ozvláštnila obvyklou kombinaci oblečení, kterou pravidelně oblékáte a ve které Vás už všichni znají? Samozřejmě, pokud hledáte něco klasického, stačí zajít do obchodu, případně nejbližšího šperkařství a vybrat si z mnoha variant. Pokud ale toužíte po opravdu originálním šperku a chcete si zároveň vyzkoušet něco nového, jsou vlastnoručně vyrobené šperky z korálků tím pravým!
růžový náhrdelník
Nemusíte se ničeho děsit. Záleží pouze na Vás, zda zvolíte navléknutí korálků na nit nebo vyzkoušíte šité korálkové šperky. V druhém případě můžete najít spoustu typů na internetu, v knihách, navštívit kurz, případně se nechat unášet jen vlastní fantazií. Pro inspiraci stačí zadat termín „korálkování“ do vyhledávače a prohlédnou si, co všechno se dá vytvořit – náušnice, náramky, korálky, přívěsky, náhrdelníky, prstýnky… Pokud nebudete mít zrovna chuť zdobit sebe, je možností také vyzdobit okolí nějakou korálkovou dekorací. Co všechno je k tomu potřeba?
V podstatě záleží na druhu výrobku, do kterého se rozhodnete pustit.
barevné perly
V případě šitého šperku, budete nejspíše potřebovat:
·         Korálky
·         Nůžky
·         Pevnou nit (ne vlasec ani drátek)
·         Slabou dlouhou (korálkovací) jehlu
·         Karabinky, zapínání
Výběr korálků či kamínků je velmi široký a není pravděpodobné, že byste si nenašla vhodný druh i vzhled korálků. Na jejich skladování se vyplatí pořídit krabičku s přihrádkami a při práci mít korálky buď uvnitř, nebo vysypané na kusu látky pro lepší manipulaci.
Pokud se rozhodnete pro dekorace, budete potřebovat:
·         Drátky (různých tlouštěk)
·         Kleštičky (štípací, ketlovací, kulaté a rovné)
·         Korálky
·         Kamínky
nosorožec z korálků
Samozřejmě to bude chtít i dávku trpělivosti, neboť se může stát, že první pokus nedopadne úplně podle Vašich představ. To přeci vůbec nevadí! Pokud si tak zkrátíte únavné cestování nebo zpříjemníte posezení na terase v prvních jarních paprscích, bude to stát za to.
Korálkovat se (s vhodným uskladněním korálků) dá téměř všude. Investice záleží na druhu korálků – krásné korálky se dají pořídit i levně, nitě také nepředstavují závratnou položku. Navíc nemusíte tvořit jen pro sebe. Šperky či ozdoby jistě udělají radost Vaším blízkým, a pokud Vás korálkování opravdu chytne, můžete své výtvory nakonec zpeněžit na různých trzích či jiných příležitostech.