Jízdy v autě

Jízdy v autě


Co vy a automobil? A máte svůj vysněný automobil anebo máte starou kraksnu nebo popelnici? Stejně tak jako mám já? Ano, slyšíte správně, protože já mám starou popelnici, takže se opravdu stydím někam jezdit. Toto auto jsem dostala od svého strejdy, který už bohužel nemohl řídit, protože měl špatný sluch a zrak. Takže místo toho, aby auto dal do šrotu, tak ho dal mě. Sice ano, říká se darovanému koni na zuby nekoukej, ale když opravdu dostanete zdarma jako dárek opravdu škaredou kraksnu a říká se tomu jen věc na popelnice, tak asi moc radosti také nemáte.

Chcete ladit se svým autem?

Jenomže protože bydlím na vesnici, kde nemám žádné vrstevníky a kamarády a sousedé jsou samí důchodci, tak jsem byla ráda, že alespoň se vždycky nÄ›jakým křápem, nÄ›jakou popelnici se dostanu do mÄ›sta, kde je civilizace a kde mám také kamarády a také Å¡kolu. Navíc tam mám také brigádu. I když mi je už devatenáct let a chodím na stÅ™ední Å¡kolu, byla jsem ráda, že se alespoň takhle nÄ›kam dostanu. Jenomže abych se nemusela stydÄ›t a abych nemusela poslouchat Å™eÄi spolužáků, že vám úplnou kraksnu auto, tak jsem vždycky zaparkovala u obchodu, aby to vypadalo, že to nÄ›Äí je a že to není moje auto.

Krásné romantické jízdy v autě.

A to naštěstí obchod je asi sto metrů od školy, takže jsem to vždycky šla pěšky. Nejhorší na tom bylo, když třeba kamarádka se mnou chtěla jít na autobus a já jsem se jí styděla vysvětlit, že mám tady u obchodu staré auto po strejdovi. Jenomže jednoho dne jsem to kamarádce řekla, protože jsme s kamarádkou chtěly jet někam na výlet a kamarádka měla rozbité auto, takže jsem se musela obětovat a říct, že vám staré auto, za které se stydím, ale zase že je prima, že se někam dostaneme. Naštěstí tomu už je pět let zpátky a nyní vám už lepší auto. A sice není nic extra, ale už je o mnoho lepší a nemá tolik kosmetických vad jako auto po strejdovi.