Jak vybrat sportovní kočárek?

Jak vybrat sportovní kočárek?

Výběr sportovního kočárku není radno dlouho odkládat. Pokud je dítě na korbičku už příliš velké, nemusí se v ní cítit pohodlně, a pokud už sedí, možnost sportovního kočárku jistě ocení. Jak ale vybrat ten správný?

Pro náročnější procházky

Při náročnějších procházkách po nerovných cestách se nejlépe hodí sportovní kočárek do terénu Zelenazirafa. Tento kočárek by měl disponovat velkými koly, nejlépe gelovými, či bezdušovými, které se při jízdě nepropíchnou, a budou krásně tlumit veškeré nárazy, takže si vaše dítko bude sedět jako v bavlnce. Je také dobré vybírat kočárek, jehož složení nebude náročné, a budete jej tak moci kdykoliv nacpat do kufru vašeho automobilu.

miminko v kočárku

Terénní kočárek by měl mít zabudované tlumení nárazů, a to právě kvůli bezpečí vašeho dítěte. Dívejte se, zda je kočárek nastavený po, nebo proti směru jízdy. Pokud je u něj možnost nastavení dle výběru, je to ideální volba. Můžete si tak dítě natočit na vás, dokud ještě potřebuje jistotu, a později dopředu, aby hezky vše vidělo. Dále by pak měl mít vámi zvolený kočárek nastavitelnou rukojeť, aby odpovídala vaší výšce, a vy se nemuseli hrbit.

tři kočárky

Na ježdění po městě

Na ježdění po městě pak budete potřebovat především lehký kočárek, jehož tlačení vás nezmůže, a neunaví. S těžkým se totiž lidem těžko uhýbá, a celkově je s ním horší manipulace. Zde stačí menší kola, která krásně pojedou po rovném chodníku. I zde však musíte myslet na to, aby kola nešla snadno propíchnout, například najetím na skleněný střep. Úžasná jsou pak pěnová kola. Rovněž je však potřeba vybírat kočárek, který snadno složíte, a rozložíte, ideálně pak se speciálním zámkem, který zabrání automatickému složení. Jelikož jízda po městě někdy bývá hektičtější, je potřeba volit kočárek s bezpečnými pásy, tedy 5ti bodovými, které jsou ideální i pro ty nejmladší.

Při výběru jakéhokoliv kočárku pak dbejte na to, aby byl snadno ovladatelný, tedy měl aretaci na kolech, kvalitní konstrukci, a pohodlné sezení pro vaše dítko.