Co používáte během menstruace?

Co používáte během menstruace?

Naprostá většina vložek a tamponů se vyrábí z celulózy, která je bělená chlorem. To samo o sobě moc zdravé není. Všimli jste si ale někdy, že tampony i vložky pouští vlákna? Tato vlákna mohou zůstávat v těle a způsobovat například záněty. Pokud nechcete riskovat svoje zdraví, začněte hledat náhradu za tyto pomůcky. V poslední době se mluví o kalíšku a kalhotkách. Jaké pro a proti mají tyto nové pomůcky?

vložky a tampony

Kalíšek je vhodný pro každou ženu, která je schopná vylít jeho obsah, omýt ho ve vodě a vložit jej zpět. Někomu takový pohled může dělat zle, a proto řada žen není schopna jej používat. Jiné je to u kalhotek. Menstruační kalhotky se používají jako běžné prádlo. Jsou vyrobeny ze savých vrstev, které dokážou pohltit veškerou tekutinu i zápach. Mění se pravidelně podle toho, jak čas si měníte vložku nebo tampon. Je potřeba mít dostatek kalhotek na výměnu. Kalhotky se dají diskrétně vyměnit kdekoliv na wc. Jejich nošení vůbec není vidět a tak nikdo z okolí nemá šanci poznat, že menstruaci máte. Navíc vám poskytnou 100% ochranu, která je pro vás ve vaše dny opravdu důležitá. Není příjemné se ve všem omezovat, aby vám náhodou vložka nebo tampon neprotekla, i když si je samozřejmě pravidelně měníte.

šedé kalhotky

Kolik jich máte mít?
Pro začátek je dobré si koupit jeden kus, abyste zjistily, jak vám sednou. Většina žen si ale vzápětí kupuje další kusy, protože na komfort, jaký jim kalhotky poskytnou, si zvyknou rychle. Obecně platí že počet tamponů nebo vložek se rovná počtu kalhotek. Vydrží zhruba stejnou dobu. Nevíte kolik jich koupit? Pokud si nevíte rady s nákupem, obraťte se na nás. Poradíme vám na základě údajů o vaší menstruaci, kolik je pro vás optimální počet.
Nabízíme moderní kalhotky, za které se nemusíte stydět. Najdete u nás brazilky, klasiku i kalhotky s vysokým pasem. A to vše v několika barevných provedeních.