Vybrat bazén není jednoduché – Na co je dobré se zaměřit?

Vybrat bazén není jednoduché – Na co je dobré se zaměřit?

Bazény můžete vybírat podle různých kritérií, ale co by vlastně mělo o výběru rozhodnout? Jak si vybrat kvalitní bazén, ve kterém si třeba i zaplavete?

Vybrat bazén není jednoduché – Na co je dobré se zaměřit?

Toužíte po vlastním bazénu? Pak zapřemýšlejte nad tím, co by vás bazén měl splňovat. Často o výběru rozhodne cena, což je samozřejmě logické, protože větší bazény, které se zapouští do země, nejsou zrovna levnou záležitostí. Určitě ale zvažte výběr materiálu, velikost ale i materiál. Je jasné, že kvalitnější materiály vám zaručí delší životnost bazénu. No, a aby péče o bazén byla co nejjednodušší, vyberte si vhodně i příslušenství ke svému bazénu.

plavecký bazén

Materiál i tvar

Při výběru bazénu je dobré poohlédnout se po těch lepších materiálech. Klasické betonové bazény, které bývaly dříve velmi oblíbené, se dnes dělají už jen výjimečně, jsou totiž pracné na výrobu a dnes je k dispozici mnoho jiných a lepších materiálů. Plastové a fóliové bazény patří k nejběžněji používaným, nezaplatíte totiž za ně příliš a doma na zahradě jistě poslouží. Pokud jste ale náročnější, určitě můžete sáhnout po keramickém nebo nerezovém bazénu. Tyto dva materiály jsou nejkvalitnější, zaručí vám tak i delší životnost. Řeč je ale v tomto případě o bazénech, které se zapouštějí do země, pokud vám postačí nadzemní bazén, je volba jasná. Můžete mít opět buďto plastový bazén nebo nafukovací. Nadzemní bazény jsou ale poměrně malé a vejde se do nich omezené množství vody.

Co se týče tvaru, i zde je velká spousta možností, jde o to, kolik místa na bazén na zahradě najdete i na tom, k čemu bazén budete chtít využívat. Pro plavce je lepší oválný bazén, díky oválnému tvaru si totiž můžete opravdu dobře zaplavat. Klasickým tvarem je ale i obdélník či kruh. Kruhové bazény ale bývají menší.

bazénová voda

Jen bazén nestačí

Jakmile si pořídíte bazén, nastanou vám i povinnosti. Péči o bazén vám usnadní bazénové příslušenství Bazenygluc. Prostorné bazény s velkým množstvím vody potřebují opravdu dobrou filtraci, ale je třeba myslet i na chemii nebo bazénový vysavač. Není také problém zařídit si bazén se slanou vodou nebo s vodou bez obsahu chloru. Chlor se sice využívá na dezinfekci a čištění bazénů, ale mnoho lidí, kterým právě chlor nedělá dobře.

Vlastní bazén nemusí být jen snem. Stačí si dobře vybrat.