Připravte se, zima přichází!

Připravte se, zima přichází!

Už nyní máme po létě a teploty venku jsou například po ránu velmi chladné. Lidé začali vytahovat kabáty a bundy. Někteří už musí ráno i škrábat auto, protože v noci lehce mrzne. Je potřeba se začít připravovat na příchod zimy. Například paneláky a baráky se zateplují pomocí polystyrenových desek. Tím uniká z domů méně tepla a dovnitř se dostává méně zimy. Zdi jsou izolované. Domácnosti díky tomu ušetří desítky korun, jen na úspoře tepla.

ledová jeskyně

Do automobilů je potřeba pořídit přípravky, které přes chladné dny nezamrznou. Řeč je o chladící kapalině a třeba i přípravku do ostřikovačů. Je také nutné mít zimní kola, pokud chceme vozidlo provozovat i v zimních období. V opačném případě by nám hrozila tučná pokuta. A v případě nehody, za kterou bychom nebyli zodpovědní, by mohla jít chyba za námi, protože jsme neměli správná kola a tím pádem bychom vůbec neměli nikam vyjíždět.

Nejspíš se už nikdo v bazénech nekoupe. Pokud tedy nepočítáme kryté bazény a haly, které jsou otevřené hlavně přes zimu. Tyto nádrže je potřeba také připravit k zimnímu období. Pokud totiž nemáme bazén, který se na zimu uklízí někam do teplých míst (prostě se vypustí a složí), tak jej musíme nechat postavený i přes zimu. Na zimu je dobré si nakoupit zazimovače.
kus ledovce
Různé produkty naleznete na mnoha internetových stránkách, kde se jistě dozvíte i podrobný návod, jak vše provést. Jak se, co a kdy používá a tak dále. V nabídce také můžete najít zimní dilatační plováky, zimní zátky pro ochranu bazénových trysek či dilatační zámky do skimmeru. Je dobré kontrolovat stav vody i přes zimu a případně s tím něco provést, abyste se vyhnuli následnému zdlouhavému a namáhavému čištění. O tom, jak se připravit na zimu se dočtete v různých článcích a doporučujeme si je přečíst hlavně těm, kteří jsou v této problematice nezkušení, abyste pak neměli problém za několik tisíc.