Když je peněz málo

Když je peněz málo

Peníze, jsou velice skloňované slovo. Neradi se omezujeme a toužíme si dopřávat co se nám líbí, ale někdo to prostě nejde. Problém nastává, když druhý partner si stále dopřává, co se mu líbí a my se omezujeme. Někteří to tiše trpí, ale ve vztahu má být rovnoprávnost, a tak není dobré o tom mlčet, ale naopak si o tom se svým protějškem promluvit. Když nebudeme o svých trápeních mluvit může se stát, že nám jednoho dne dojde trpělivost postaráme se o velikou hádku. V každém správném vztahu by mě měl panovat kompromis. Pokud si například muž rád dopřává pravidelně návštěvu hospody pak je dobré, aby i žena si neodříkala kadeřníka nebo nákup nového oblečení. Stává se, že ve vztahu je vždy někdo, kdo více šetří, je to ten, kdo by tedy měl mít finance pod kontrolou.
muž za ženou
Partneři se musí dohodnout co si budou kupovat a co ne a hledat tak společné řešení, aby byly spokojené obě strany a nikdo se necítil ochuzený. Je mnoho věcí, za které se dá ušetřit, ale není rozumné se ochuzovat o zábavu. Nikdo dokáže být celý víkend doma, protože tvrdí, že nemá peníze, ale lze si udělat výlet do přírody i zadarmo, pěšky nebo na kole. Někdy stačí podívat se jen na věc z jiného úhlu pohledu a řešení se samo nalezne. Koneckonců, každá situace má nějaké řešení, jenže někdy se musí hledat. V partnerství se nikdo nemůže cítit ochuzený, protože pak není skutečně šťastný.
osoby na louce
To že je málo peněz, neznamená, že se člověk nemůže žít plnohodnotný život. Je mnoho věcí zdarma dostupných. Jsou levné obchody i akce kam se člověk může podívat, nebo nakoupit. Vždy také záleží na tom, jak se na věc díváme, když vnímáme že je situace bezvýchodná, tak to tak bude. Když jsme přesvědčeni že najdeme nějaké řešení, zcela jistě ho také najdeme. Nic není je bílé nebo černé. Hledejme proto možnosti, jak vydělat více peněz, nebo jak více peněz ušetřit, zcela jistě řešení najdeme.


Nezařazené