Jak nezůstat v manželství pouze rodiči?

Jak nezůstat v manželství pouze rodiči?

Nezanedbávejte partnera

Samozřejmě, že péče o děti je nesmírně náročná na čas a energii. V každodenním kolotoči povinností však nesmíme zapomenout vyhradit si čas na svého partnera, pokud nechceme, aby náš partnerský život zcela zmizel. Často se stává, že z manželů se stanou pouze rodiče, kteří zapomenou na to, že jsou i partnery. Baví se spolu pouze o dětech či nákupech. Je důležité umět si "ukrást" chvíle a popovídat si s partnerem, zasmát se spolu, jít na rande, zavzpomínat si na minulost, zajít do kina, na wellness a podobně. 
rodiče s dítětem na pláži

Nezanedbávejte se

Stejně si musíme najít čas na sebe samé. Pokud si nedobijeme energii aktivitami, které nás baví, nedokážeme být plnohodnotně aktivní i jinde Proto bychom si měli vyčlenit čas na odpočinek a odreagování se. Důležité je, uvědomit si, že to není sobecké, ale nezbytné. Výlučné obětování se pro druhé je vyčerpávající a do vztahu vnáší "ponorku".

Nezanedbávejte společné rodinné aktivity

Pocit rodinné soudržnosti je velmi důležitý. Společné výlety, hraní společenských her, společná dovolená jsou momenty, které přispívají k rozvíjení rodinné a partnerské komunikace.

Nezanedbávejte sociální kontakty

Není jednoduché vyrazit si někam s partnerem, když máte doma dvě – tři děti. Potřebujete totiž pomoc! Musíte se dohodnout se známými, sousedy či blízkými, aby vám hlídali děti, protože jinak se z domu nepohnete. Není cílem být na všechno sami. Pokud poprosíte někoho o pomoc, neznamená to, že nezvládáte výchovu. Právě naopak, pokud budete spokojeni a budete rozvíjet všechny složky rodinného života, odrazí se to i na spokojenosti vašich dětí.
rodina na molu

Nezanedbávejte vzájemnou intimitu

Na společné spaní s dětmi existují různé názory. Pokud se na tom oba rodiče dohodnou, nemusí to být žádný problém. Pokud dítě ve vaší společné posteli narušuje spánek jednoho z vás, nebo vám systematicky narušuje možnost prožít intimní chvíle, tento způsob spaní není pro vaše partnerství nejideálnější.

3.0
01