Hubněte správně

Hubněte správně

Zhubnout do normálních proporcí není nereálné, ale je potřeba se tomu doopravdy věnovat na sto procent. Je potřeba jak změna jídelníčku, tak i pohyb.

Hubněte správně

Ne každý mát o štěstí, že může sníst co chce a stejně se to na jeho váze nepromítne. Ve skutečnosti je takových jedinců minimum a naše společnost podle toho také vypadá. Co se nadváhy a obezity týče, patříme s přehledem mezi ty nejhorší národy v Evropě. To není žádná velká pochvala. Znamená to hlavně, že se nevhodně stravujeme a zároveň je nám cizí i pravidelný pohyb, což je samozřejmě dvakrát špatně. Důvodem, proč je dobré toto změnit, jsou zdravotní následky, které z velké nadváhy, a hlavně obezity plynou. Lidé, kteří ještě nedosáhli padesátého roku života, jsou často sužováni různými civilizačními chorobami, jejichž příčina tkví právě v nadměrné hmotnosti.

Paprika

Je tak potřeba se hlídat a pravidelně se vážit, či ještě lépe si vypočítávat bmi index bmikalkulacka.cz. Ten je možné si vypočítat na vhodných webových stránkách, a sice zadáním hodnot jako jsou hmotnost, výška postavy a často i věk. Pokud je výsledná hodnota až příliš nad normálem, je to nejlepší motivace k tomu začít něco dělat.

Hubnout je možné všelijak, ale v případě, že nezměníte své stravování, ničeho nedosáhne. Alespoň ne ničeho pozitivního. Vaše strava by měla obsahovat hlavně zeleninu, luštěniny a lehká masa jako jsou ryby či drůbeží. Vyvarovat byste se naopak měli tučným masitým pokrmům, polotovarům a samozřejmě sladkým jídlům v podobě tyčinek, čokolád či moučníků. Ty je možné do jisté míry nahradit ovocem, které je rovněž sladké.

Před sportováním

Sportem ku zdraví

Ideální je se i pravidelně hýbat. A když říkáme hýbat, nemyslíme tím pocení se v posilovně, ale třeba takové běhání, skákání na trampolíně nebo jezdění na kole či kolečkových bruslích. Zkrátka a dobře aerobní pohyb, při kterém ještě můžete volně dýchat, ale už se docela zapotíte. Co se pravidelnosti týče, je nezbytné se tomu věnovat alespoň tři dny v týdnu, ale chcete-li hubnout skutečně efektivně a hlavně rychle, ještě si dva tři dny k tomu připočtěte. Pak to bude v pohodě.