Ekonomicky šetrné chlazení

Ekonomicky šetrné chlazení

Pro obyvatele měst je v letních měsících horko nesnesitelné. Proto se snaží trávit všechen čas v klimatizovaných obchodních centrech, kavárnách, parcích či na veřejných koupalištích. I přesto se musí k večeru vrátit do svých přehřátých bytů, kde jsou zpocení dřív, než ze sprchy dojdou do postele. Většinou se lidé snaží větrat a všelijak přírodně klimatizovat. Bohužel to ve většině případů nestačí. Pořízení klimatizace je bráno jako cosi finančně příliš náročného, na co řadový občan jen s těží může dosáhnout.
kapky na těle.jpg
Jedná se však o absolutně mylnou myšlenku. V dnešní době, kdy je trh předimenzovaný nabízí firmy svým zákazníkům klimatizace , které jsou pro ně dostatečně cenově dostupné. Samozřejmě od takového produktu nemůžeme očekávat žádné zázraky. Plní základní funkci, kdy venkovní vzduch chladí na požadovanou teplotu.
Pokud chceme můžeme se připlatit za klimatizaci, která nevíří vzduch, nechladí příliš nebo málo. To se však dostáváme do úplně jiné cenové kategorie.
V rámci naší splitové klimatizace se musíme spokojit s manuálním ovládáním. I přes nižší cenovou skupinu může tato klimatizace fungovat také jako topné těleso, které nám napomáhá překonávat období mezi končícím podzimem a začínající zimou.
Princip fungování tohoto zařízení je vcelku jednoduchý. Skládá se pouze ze dvou zařízení, kdy jsou obě zabudovány v bytě nebo domě. První část je tedy umístěna ve venkovním prostředí a nasává vzduch, zatímco druhá část je ve vnitřních prostorech bytu a ochlazuje, případně ohřívá nasátý vzduch na námi požadovanou teplotu.
klimatizace vedle domu.jpg
Jedná se tedy o klimatizaci, kterou využijete jak v podkrovních bytech, které trpí z rozpálených střech na přehřívání, tak i v domech kde není příliš velké vedro, ale za to se velmi rychle ochlazují. Tím pádem napomáhá překlenout období mezi programy.
I když se nejedná o příliš ekologické řešení. V období velkých veder vám klimatizace poskytne potřebnou úlevu.


Nezařazené